Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střelné zbraně

Samopaly

Převážně se používají samopaly značky Heckler & Koch verze HK MP5 A4 a HK MP5 KA4 (ráže 9 mm Luger). Samopaly HK jsou osazeny taktickou svítilnou Sure - Fire M3, laserovým zaměřovačem a kolimátorem OKO od české firmy SGB Praha. Takto osazená zbraň stojí 120000 Kč.

Pro taktickou přípravu se do samopalů HK dodává speciální střelivo s barevnou náplní, kterým je možno po nainstalování vložné hlavně a připevnění úsťové brzdy přímé střílení. Samotný náboj je podobné konstrukce jako ostrý. Rozdíl je v tom, že má menší prachovou náplň, střela je z teflonu a v ní je dutinka se značkovací barvou (červenou nebo modrou).

Někde se můžeme také setkat se samopalem Steyr AUG, který byl z původní ráže .223 Remington upraven pro Policii ČR na náboj ráže 9 mm Luger.

Pistole

Dříve se používaly hlavně Beretta 92 a ČZ 75. Nově byla zavedena ČZ 75 D Police. Všechny tyto zbraně jsou v ráži 9 mm Luger. Někde se používají i revolvery Colt Python (ráže .357 Magnum), nebo pistole Glock 17 a Glock 19 (ráže 9 mm Luger).

Brokovnice

Používají se různé brokovnice od výrobců Mosberg, Browning či Remington. V poslední době se prosazuje především zbraň Benelli M-3T. Do těchto zbraní se používají různé brokovnicové náboje.

Odstřelovačské pušky

Starší pušky Dragunov SVD (ráže 7.62x54 R) a ČZ vz. 54 byly nahrazeny modernějšími zbraněmi, a to puškou Sako TRG-21 Sniper (ráže .308 Winchester) s optickým zaměřovačem zn. Schmitt und Bender, v menší míře pak puškou SIG SSG 3000 Sniper (ráže .308 Winchester) s optickým zaměřovačem zn. Hensoldt a puškou Remington 700 Sandero (ráže .300 Winchester Magnum) s optickým zaměřovačem Leupold VariX 4, 6,5-20 x 50 s boční paralaxou.

Na krátké vzdálenosti (25 až 70 m) využívají některé jednotky lehkou odstřelovačskou pušku Steyr AUG (ráže .223 Remington), nebo i samopal Heckler & Koch verze HK MP5 SD6 (Luger 9 mm).

Chladné zbraně

Nože

Jako osobní nůž nosí členové zásahových týmů UTON 75 od firmy Mikov. K noži je dodáváno černé kožené pouzdro, ve kterém je pilka a pilník.

Další součásti výzbroje

Nesmrtící granáty

Pro dezorientaci osob v zásahovém prostoru se používají výbušky s ohlušujícím a oslepujícím účinkem P1 a P2-II (tzv. péčka). Do výzbroje patří i slzotvorný granát RGSL-85. Vše česká produkce.

Prostředky pro násliné vniknutí do objektu

Dle okolností se pro překonání dveří ap. užívají beranidla, kladiva, páčidla, štípací kleště na zámky a ruzné trhaviny.